Všechny zdravím.

Oblastní charita Uherské Hradiště - podrobnější podívání na její činnost, zde: http://www.uhradiste.caritas.cz/ - hledá zdrav. sestru do domácí zdravotní péče do terénu. Zatím jednu, ale: kuloárně vím, že jedna odchází za prací do jiného města, další má jít na podzim na operaci, další uvažuje o dalším dítěti. Zkrátka, havárka.. sama jsem tam pracovala a vím jaké to je, když chybí jen jedna.. Chci jen říct, že i když je momentálně vyhlášený jeden inzerát - a kromě toho hledají i sociální pracovníky zase do nízkoprahového zařízení Tulip), pracovní nabídky zde: http://uhradiste.charita.cz/pracovni-prilezitosti - tak na podzim je výhledově šance i pro více sestřiček. A myslím, že i v zimě již v roce 2O11.

Charita je jedna z oblastí, kdy dochází k značné fluktuaci personálu. Ale jak to už bývá, když potřebují nutně zdrav. sestry (pečovatelská služba je zvlášť), je velká potíž vůbec sehnat jednu. Když však zdravotník zrovna hledá, oni maji plno. A teď je ten první případ.

Požadavky najdete ve výše uvedeném odkazu - pracovní příležitosti.

Vrchní sestra domácí zdrav.péče - Miloslava Leciánová, kontakt: 572 555 784, 602 781 582, kontaktní doba: Po - Pá 7,00 - 15,30 h.

Adresa: Oblastní charita Uherské Hradiště, Velehradská 247, 686 01 Uherské Hradiště

email:    dzp@uhradiste.charita.cz

Další pozn.: Přičemž šanci mají i sestřičky, kteří mohou pracovat pouze na částečný úvazek. Sestry pracují v terénu na denních službách od 7,00 -15,30. Ale zároveň se tyto denní  (nejsou služby rozděleny na denní a večerní) střídají i u večerních. Někdy je v tom terénu tolik lidí, že jsou jen rády, když jim někdo vypomůže aspoň  s večerními a to je šance pro částečné úvazky. Tak jak je pohyb personálu (přicházení a odcházení), tak je mobilní i klientela. V naprosté většině jde o seniory. Buď si je časem vezmou do péče příbuzní, nebo stářím, ale i nemocemi, umírají. Někdy je těch klientů relativně málo, že kdyby jedna sestra chyběla, tak se skoro nic neděje, nebo je jich moc atd. Ale i když klientů ubude, zase přibývají další, tak ten "mezičas" menší klientely je jen dočasný. Práce je spíš vždy mnohem více než naopak..

Večerní služby: někdy všechny lidi stačila obejít jedna sestra, ale svého času bylo klientů zase tolik, že si to musely rozdělit sestry dvě. Vždy záleží na situaci toho kterého období. Večerní indikace se týkají v naprosté většině zejména večerních aplikací inzulínu.

Sestry provádějí jen zdravotnické úkony, pečovatelské pečovatelky.

I kdyby se snad ukázalo, že táto práce nebude to, v čem se cítíte, jedno vám nikdo neodnese: životní zkušenost.

Hledáte-li práci zrovna vy, nebo víte-li o někom, koho by to zajímalo, předejte prosím info. Děkuji za spolupráci.