Nebudu popírat, že v naší rodině rádi jíme. A také, že máme příšerné zlozvyky :-), že celý den skoro nic nejíme, první pořádné jídlo možná oběd, zato večer až pozdní podvečer - hrůza běs! A to pro nás o to zrádnější, že jsme vyloženě noční ptáci. Nebo když by nám někdo donesl bonbošku, myslíte si, že tam bude týdny ležet? Jakákoliv čokoláda je sešrotována natotata! Málem i se staniolem :-))

Př.: někdo přijde, většinou něco donese - vínečko, a něco sladkého, většinou čokoláda na xy způsob (ne že bychom měli návštěvy nějak často). A znáte to typické: áále, to jste nemuseli, co si děláte škodu.. přitom domácím se rozzáří oči, začnou slintat jako Pavlovovi psi, ale nesmí to dát najevo.. Teď se posadí všichni v obýváku, kde je připraveno občerstvení.. a přivaří se kafe, čaj, kdo jak chce. Návštěva se většinou upejpá, páč asi nechtějí vypadat, jakože se přišli najíst a domácí z toho samého důvodu.. akorát zas kvůli návštěvě, "že co by si pomysleli, kdyby jim to jedli". :-D :-D. To je teprve pravá zkouška si něco odříct. Tak všichni trpí, ale vítězové jsou nakonec domácí díky upejpavosti návštěvy. :-). A při loučení a slovech domácích "A přijďte zas", se s úsměvem loučí a sotva se zavřou dveře .. no, to si můžete domyslet sami ..

A když jsem u té vybílování lednice (zejména ve večerních hodinách), už jsme se dříve zmiňovali, že u nás pomůže jediné - ledničku zamknout na zámek. Ale usoudily jsme, že i to je pořád málo.. že pro nás by bylo ideální, kdyby to bylo jak s korunovačními klenotami. Jakože by bylo sedm zámků a každá jiná osoba by měla vždy jeden klíč :-D.

Tak si říkám, když my jsme z UH, tak kdyby jeden z klíčů měla Babča-Helča, další Kája, další třeba Adrianna, další JiKu atd., že by to mohlo pomoct..

pozn.: nebo je tu ještě jedna varianta - jít brzo spát :-). Navíc - mám takovou teorii, že kdo spí, ten nehřeší ...