XXIII. Příběh šestý - Růženec za astronauty

Slečna Dolores O'Hara je novináři velmi vyhledávanou osobností. Má zvláštní zaměstnání. Je aerospace nurse, jakousi opatrovnicí astronautů. Je velmi sympatická. Její pohled dovede být něžný, ale i tvrdý.

Nejdříve byla ošetřovatelkou v nemocnici. Potom vyhrála soutěž a byla přijata do NASA za ošetřovatelku-nurse astronautů.

Co to prakticky znamená? Dolores je sestra, přítelkyně, ošetřovatelka, někdy i matka těch mladých mužů, kteří jsou vystaveni mnohému nebezpečí v nepředvídatelných okolnostech. Kontroluje jejich zdraví, krevní tlak, trávení, náladu. Nikdo je nezná lépe než ona.

Když vyletěl do prostoru Sheppard, noviny uveřejnily fotografii, na které byla zachycena nurse, jak se modlí se slzami v očích a přebírá zrnka růžence. Hlavní vedoucí NASA ji postavili před disciplinární soud: Proč se dáváte fotografovat s růžencem v ruce, jako byste nedůvěřovala bezpečnosti našich kosmických letů?

Dolores O'Hara jim rozhodně odpověděla: "Jsem praktická katolička. Když mi rozkážete letět na Měsíc s mými hochy, poslechnu vás velmi ochotně. Ale nikdo z vás mi nemůže zabránit nosit sebou růženec."

Její "hoši" ji mají rádi téměř neuvěřitelným způsobem. Věnovala jim svůj život. Věří v sílu modlitby a miluje růženec.